رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۸ ربيع ثاني ۱۴۴۳
  • 2021 Wednesday 24 November
دکتر متفکرآزاد در آیین افتتاح تئاتر شهر تبریز؛

بسترهای لازم برای تقویت اقتصاد هنر در تبریز فراهم شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر بدون هنرمند بی معناست گفت: برای تداوم فعالیت‌های هنرمندان باید چرخ‌های اقتصاد هنر بچرخد و لازمه آن فراهم‌سازی زمینه‌های لازم فعالیت‌های هنری است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روح الله متفکرآزاد امروز در آیین بازگشایی تئاتر شهر تبریز پس از بازسازی، هنرمندان را ثروت […]

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنر بدون هنرمند بی معناست گفت: برای تداوم فعالیت‌های هنرمندان باید چرخ‌های اقتصاد هنر بچرخد و لازمه آن فراهم‌سازی زمینه‌های لازم فعالیت‌های هنری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روح الله متفکرآزاد امروز در آیین بازگشایی تئاتر شهر تبریز پس از بازسازی، هنرمندان را ثروت تبریز دانست و اظهار داشت: ثروت تبریز مفاخر آن است چرا که آنچه از تبریز می‌شناسیم، از فرهنگ و تاریخ و ادب و غیره در تبریز حاصل تلاش‌ها و اقدامات مفاخر آن است.

وی با بیان اینکه هنر بدون هنرمند بی‌معناست، افزود: برای تداوم فعالیت‌های هنرمندان باید چرخ‌های اقتصاد هنر بچرخد و لازمه آن فراهم‌سازی زمینه‌های لازم فعالیت‌های هنری است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید بستر بروز و ظهور هنرمندان فراهم باشد گفت: تلفیق فرهنگ و دانش در جامعه ما تعیین کننده است چرا که آنچه جوامع را پیشرفته نشان می‌دهد، فرهنگ مردمش است.

وی با اشاره به تلاش‌های نمایندگان برای توجه بیشتر به بخش فرهنگ در تبریز، اسکو و آذرشهر، ابراز داشت: تبریز با بسیاری از شهرها تفاوت دارد چرا که فرهنگ جزوی از زیست بوم این خطه است و ما باید در تراز تبریز حرکت کنیم.

متفکرآزاد با تاکید بر اینکه در مسائل تبریز اختلاف سلیقه‌ها دخالتی ندارد و هر شش نماینده در مورد موضوعات مرتبط با تبریز متحد هستیم خاطرنشان کرد: تلاش کردیم چند کار در مجلس انجام دهیم تا فرهنگ و هنر آذربایجان ارتقا یابد لذا یکی از بخش‌هایی که بیشترین بودجه جذب شد، موضوعات فرهنگی، بنیاد فرهنگ و ادب آذربایجان، تکمیل مقبره الشعرا و غیره بود هر چند که با شأن تبریز فاصله دارد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه برای بستر فرهنگی، نگاه‌ها را باید تغییر دهیم، اضافه کرد: معتقدم فرهنگ ایران که در دنیا زبانزد است، مدیون آذربایجان و تبریز است.

وی اظهار داشت: در تاریخ این خطه «مشروطه» داریم و نام مبارکی برای ایران آفریدیم. مدیریت ملوک الطوایفی را اصلاح کرده و حکمرانی به ایران هدیه دادیم، سپس در ۲۹ بهمن تبریز، انقلاب را پایه گذاشته و در دفاع مقدس نقش تاریخ ساز ایفا کردیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس سوال خود از وزیر ارشاد را یادآور شد و گفت: فرهنگ مسئله اساسی است لذا در مجلس شورای اسلامی هم در این موضوع تلاش می‌کنیم تا تبریز را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط