رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۶ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 20 January

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: بر اساس مطالبۀ مردم آذربایجان بود که ما نمایندگان مجلس، بخش قابل توجهی اعتبار را برای اجرای پروژه‌های عمرانیِ حوزه فرهنگ و هنر تبریز و استان در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی کردیم که اختصاص ردیف بودجه برای تکمیل پروژه مقبره‌الشعرا از ثمرات همین رویکرد است. به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، […]

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: بر اساس مطالبۀ مردم آذربایجان بود که ما نمایندگان مجلس، بخش قابل توجهی اعتبار را برای اجرای پروژه‌های عمرانیِ حوزه فرهنگ و هنر تبریز و استان در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی کردیم که اختصاص ردیف بودجه برای تکمیل پروژه مقبره‌الشعرا از ثمرات همین رویکرد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، روح‌الله متفکرآزاد در جمع هنرمندان تبریز، اظهار داشت: همه تاریخ و گذشته تبریز و همۀ آنچه که از شهر اولین‌ها می‌شناسیم، متعلق به فرهنگ و هنر این شهر است.

وی، بازگشایی تئاتر شهر را اتفاقی مبارک توصیف و گفت: با وجود اهمیت این بازگشایی، باید بدانیم که زیرساخت‌ها بدون هنرمند معنا و مفهومی ندارند.

این عضو هیات رئیسه مجلس با یادآوری تعهدات و عملکرد نمایندگان تبریز در مجلس طی یک سال گذشته افزود: یکی از تفاهم‌های هر ۶ نمایندۀ تبریز در مجلس، این بوده که در مسائل مربوط به توسعه تبریز و آذربایجان اختلاف سلیقه‌هایشان را دخالت ندهند.

متفکرآزاد، فرهنگ زیست بوم جاری و ساری در تبریز و آذربایجان را متفاوت با دیگر نقاط کشورمان دانست و متذکر شد: بر اساس مطالبۀ مردم آذربایجان بود که ما نمایندگان مجلس، بخش قابل توجهی اعتبار را برای اجرای پروژه‌های عمرانیِ حوزه فرهنگ و هنر تبریز و استان در بودجه ۱۴۰۰ پیش‌بینی کردیم که اختصاص ردیف بودجه برای تکمیل پروژه مقبره‌الشعرا از ثمرات همین رویکرد است.

وی، تلاش برای تغییر نگاه‌ها به آذربایجان را دیگر تعهد جمعی عملیاتی شدۀ نمایندگان تبریز در مجلس طی یکسال اخیر معرفی کرد و بیان داشت: معتقد بوده و هستیم که اگر در دنیا از تمدن ایران اسلامی سخن به میان می‌آورند، مدیون تبریز است را باید نهادینه کنیم که افرادی که می‌خواهند بین ما فاصله بیاندازند، دلشان به حال ما نمی‌سوزد. ایران تن و جان ماست و آذربایجان نقش نگین این سرزمین است و شما هنرمندان، پرچمداران فرهنگ آذربایجان بر گسترۀ رنگارنگ این سرزمین هستید.

متفکر آزاد ادامه داد: از ابتدای شروع مجلس یازدهم، نمایندگان تبریز به مساله فرهنگ به عنوان یکی از مسائل اساسی توجه داشتند و خود من تمرکز اصلی خود را روی این حوزه معطوف کرده‌ام.

این عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: امیدوارم با تلاش‌های ما در مجلس و مساعی مسوولان دستگاه‌های اداری دیگر، تبریز را به جایگاه اصلی‌اش برگردانیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط