رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
  • الخميس ۱۶ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Thursday 20 January

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند جوان‌گرایی کشور و واگذاری مسؤولیت‌ها به جوانان متعهد و کارآمد است. به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، جلسه گفتمان حلقه‌های میانی گام دوم انقلاب با حضور دکتر متفکر آزاد دبیرهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در سالن کنفرانس دفترامام جمعه بندرعباس برگزار شد. […]

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند جوان‌گرایی کشور و واگذاری مسؤولیت‌ها به جوانان متعهد و کارآمد است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، جلسه گفتمان حلقه‌های میانی گام دوم انقلاب با حضور دکتر متفکر آزاد دبیرهیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در سالن کنفرانس دفترامام جمعه بندرعباس برگزار شد.

در این جلسه که با حضور جمعی از نخبگان، روسا و اساتید حوزه و دانشگاه، رئیس شورای شهر بندرعباس و اعضای شورای اندیشه ورز جوانان عاشورایی هیات رزمندگان اسلام برگزار شد، متفکرآزاد دبیر اول هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: رمز موفقیت در اجرایی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، ورود جوانان در حلقه‌های اجرایی است.

وی شاه کلید اصلی موفقیت در این امر را تکلیف محوری در تبعیت از رهبری نظام بیان داشت و فضای جوان گرایی که امروز در سطوح مختلف کشور چه در شوراهای شهر و روستا چه در تعیین مسئولیت های اجرایی بروز یافته را یکی از بهره های بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و بیان داشت: انقلاب اسلامی با کار جهادی و حرکت منسجم به سمت و سوی ارزش‌های انقلابی به پیش می‌رود و جوانان ما این مهم را به خوبی دریافته‌اند.

متفکرآزاد خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم، سند حرکت نسل جوان جامعه امروز ما برای ایفای نقش در آینده این کشور بر مبنای ارزش‌های الهی و انقلابی است و ما باید میدان را برای جوانان در همه عرصه‌ها بگشاییم.

این عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین به نقش تکلیف الهی بر دوش نخبگان در جامعه اشاره و گفت: ادای این تکلیف به خدمت‌گزاری به مردم در عرصه‌های مختلف توسط جوانان بروز یافته در مسؤولیت‌های مختلف وابسته است.

در این جلسه، غلامزاده دبیر بیانیه گام دوم انقلاب هیات رزمندگان اسلام استان با تشکرازنماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس که زمینه گفتمان و طرح این بیانیه را ایجاد کردند، به فرصت‌های ایجاد شده برای جوانان جهت استفاده از توانمندیها و استعداد های خود اشاره و برای ادامه فعالیت به تفکیک کمیته ها با مسئولیت افراد صاحب نظر پرداخت.

 احمدی پناه مدیر هیات رزمندگان استان پس از گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای ۷تیر، ضرورت تبیین و ترویج منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به ویژه در بین جوانان بیان کرد و درراستای اجرایی کردن این سند مهم، جامع و کامل به منظور گفتمان سازی و شتاب دهی به تمدن سازی انقلاب اسلامی به حاضرین در جلسه اهمیت و ضرورت آن را مورد اشاره قرار داد.

دکترکامرانی رئیس دانشگاه آزاد واحد بندرعباس نیز با اشاره به اهمیت اجرایی کردن بیانات رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سند ۱۲۰ صفحه ای از بیانات معظم له تهیه و آماده بهربرداری در مراحل اجراست و متفکران حوزه علم و اندیشه آمادگی هرگونه کمک فکری در این زمینه را دارند.

حجت الاسلام دکترباوقار مدیر امور اهل سنت در استان نیز با اشاره به روایتی از معصوم (ع)، ضرورت تمدن سازی در جهان اسلام با توجه به نیازمندی بشریت به رویکرد یک جهان عاری ازظلم و بی عدالتی باتمسک به ولایت را مورد اشاره قرار داد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نگاه ویژه‌ای به نقش جوانان در این مرحله از حیات انقلاب اسلامی دارند و لذا آماده‌سازی نسل جوان برای ایفای مسؤولیت در این مسیر اهمیت فراوانی دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط