رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Friday 22 October

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ‌نیازمند ‌رئیس جمهوری کارآمد و جهادی هستیم، گفت:‌ باید مراقب باشیم جریان لیبرال نسخه جدیدی را در پوسته متفاوت به مردم تحمیل نکند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روح‌الله متفکرآزاد در جلسه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه امیدوارم این دوره از انتخابات شورای […]

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ‌نیازمند ‌رئیس جمهوری کارآمد و جهادی هستیم، گفت:‌ باید مراقب باشیم جریان لیبرال نسخه جدیدی را در پوسته متفاوت به مردم تحمیل نکند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روح‌الله متفکرآزاد در جلسه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه امیدوارم این دوره از انتخابات شورای شهر نمایشگر اراده مردم برای تحول فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شهر باشد اظهار داشت: جریان انقلابی باید یک قدم جلوتر رفته و از رسیدن افراد صالح به شورا، به افراد صالح، کارآمد، متخصص و متعهد برسیم.

وی روند بررسی لیست نهایی مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای شورای شهر تبریز را مورد اشاره قرار داد و گفت: بررسی ا فراد بر اساس کمیسیون بندی، اقدام قابل تقدیر و رو به جلو است، معتقدم هیچ کاری بدون خطا نیست اما قدم رو به جلو است تا افراد متخصص و متعهد وارد لیست شده و در نهایت با اعتماد مردم، عضو شورا شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، وحدت جریان انقلابی در شرایط امروزی را اوجب واجبات دانست و با تاکید بر اینکه این وحدت معنادار است افزود: جریان انقلاب نباید خطای سال ۹۲ را تکرار کنند.

 وی با بیان اینکه در داخل چارچوب نظام، رقابت ها تداوم دارد و همه اقشار در ۷ نفره کاندیداها نماینده دارند، ابراز داشت: بر خلاف تبلیغات که یک جریان در مورد ناتوانی از عبور از فیلتر شورای نگهبان مطرح می‌کند، اینکه کاندیدای سالم برای رقابت ندارند، مشکل از شورای نگهبان نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه، با اشاره به اینکه در یک سال گذشته مجلس، قوانین ارزشمندی تصویب کردیم و این امر با تایید مقام معظم رهبری همراه بود خاطر نشان کرد: تا زمانی که دولتی نباشد که این قوانین را اجرا کند، این قوانین ارزش خاصی ندارد.

وی تصریح کرد: ریل گذاری شده ولی وقتی لوکوموتیو نداریم، مسافر به مقصد نخواهد رسید.

متفکرآزاد با انتقاد از اینکه ساخت مسکن توسط دولت در ۸ سال گذشته تعطیل شده است، گفت: 156 رسته شغلی از مسکن ارتزاق می کنند که در ۸ ساله تعطیل شد و علاوه بر ایجاد مشکلات جدی در حوزه مسکن، تولید و اشتغال کشور هم دچار چالش جدی شد.

وی با تاکید بر اینکه انتخاب دولت اهمیت دارد، ابراز داشت: در حوزه حکمرانی به اقدامات جدی نیاز داریم و این امر نیازمند یک رئیس جمهور کارآمد و جهادی است. لذا باید مراقب باشیم جریان لیبرال نسخه جدیدی را در پوسته متفاوت به مردم تحمیل نکند.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس در ادامه، در مورد آخرین روند طرح شفافیت آرای نمایندگان هم توضیح داد و افزود: اولین طرح مجلس که به صورت عادی اعلام وصول شد، این طرح بود. عادی بودن آن به دلیل اولویت بودن اقتصاد و معیشت بود که مقام معظم رهبری هم از این اولویت شناسی تقدیر کردند.

وی با اشاره به اینکه این طرح طبق روال خود در کمیسیون آیین نامه داخلی، مرکز پژوهش‌ها و دوباره در کمیسیون آیین نامه داخلی بررسی و وارد صحن شد، اضافه کرد: متاسفانه برخی از بیرون به مجلس فشار وارد کرده و به دلیل تاخیر در تصویب این طرح، اتهام مجلس غیرانقلابی زدند در حالی که طرح روال خود را طی کرد  اولویت مجلس، مسایل اقتصادی و معیشتی بود.

طراح طرح شفافیت آرای نمایندگان، با بیان اینکه یک نگرانی وجود داشت که طرح به دلیل این فشارها، ناپخته به صحن بیاید، گفت: وقتی کلیات بودجه رای نیاورد، طرح شفافیت به صحن آمد ولی متاسفانه با سه رای از مجموع دوسوم نمایندگان کم آورد که اینگونه موارد به دلیل عدم تصویب در صحن از دستور خارج می‌شود اما 50‌ نماینده امضا کردند که از دستور خارج نشود و پخته‌تر دوباره به صحن برگردد.

وی افزود: مخالفین طرح افراد بدی نیستن ولی اشکالاتی دارند که بعضا قابل اعتنا است و می گویند که ممکن است آرای پوپولیستی افزایش می یابد و منافع حوزه انتخابیه به منافع ملی بچربد اما هر تحول هزینه دارد، لذا بررسی این طرح تداوم دارد و در نوبت بررسی مجدد در صحن قرار دارد.

انتهای پیام /۱۱۱/

اخبار مرتبط