رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Friday 22 October
با حضور نمایندگان مجلس کشورمان در شورای اجرایی پارلمان های عضو اکو

شورای اجرایی، دومین کنفرانس رؤسای پارلمان های اکو در پاکستان آغاز شد

با حضورنمایندگان مجلس شورای اسلامی در شورای اجرایی پارلمان های عضو اکو از امروز سه شنبه ۱۱ خرداد، با تشکیل جلسه شورای اجرایی، دومین کنفرانس عمومی رؤسای پارلمان های منطقه اکو (PAECO) در اسلام آباد پاکستان رسماً کار خود را آغاز کرد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،از نمایندگان ایران در شورای اجرایی پائکو متفکرآزاد، […]

با حضورنمایندگان مجلس شورای اسلامی در شورای اجرایی پارلمان های عضو اکو از امروز سه شنبه ۱۱ خرداد، با تشکیل جلسه شورای اجرایی، دومین کنفرانس عمومی رؤسای پارلمان های منطقه اکو (PAECO) در اسلام آباد پاکستان رسماً کار خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،از نمایندگان ایران در شورای اجرایی پائکو متفکرآزاد، خاندوزی و ولی اسماعیلی در این نشست حضور داشتند.

در این نشست نمایندگان ایران نقطه نظرات خود را در خصوص پیشنهادات ایران درباره بیانیه اسلام آباد، تأکید بر محکومیت تحریمهای ظالمانه، غیرقانونی و یکجانبه توسط کشورهای متخاصم و ضرورت توزیع عادلانه واکسن کووید ـ ۱۹ بیان داشتند. 

در این نشست براساس منشور سازمان، افغانستان و آذربایجان به عنوان میزبان سومین نشست در سال ۲۰۲۲ و چهارمین نشست پائکو در سال ۲۰۲۳ تعیین شدند.

دومین نشست پائکو با حضور روسای مجالس افغانستان، آذربایجان، ایران، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان و ازبکستان در اسلام آباد پایتخت پاکستان امروز رسما آغاز به کار کرد. هیات نمایندگی کشورهای فوق در نشست های تخصصی در ارتباط با گسترش و تقویت همکاریها در حوزههای زنان، مقابله با همهگیری کووید ـ ۱۹، نقش پارلمانها در تقویت تجارت و حمل و نقل منطقهای و گسترش صنعت گردشگری میان اعضاء گفتگو و تبادل نظر می کنند.

ساختار پائکو شامل نشست دبیران، نشست شورای اجرایی، کنفرانس عمومی و دبیرخانه است.

اخبار مرتبط