رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • جمعه ۳۰ مهر ۱۴۰۰
  • الجمعة ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Friday 22 October
  • شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۵
  • کد خبر : 1194
  • مشاهده : 199 بازدید
  • تذکر » صحن علنی
  • چاپ خبر : عاملین کاهش مشارکت، دادِ “ای وای مشارکت” سر می‌دهند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عاملین کاهش مشارکت، دادِ “ای وای مشارکت” سر می‌دهند، گفت: عملکرد رئیس جمهور آینده در انتخابات‌های بعدی خود را نشان می‌دهد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، دکتر روح‌الله متفکرآزاد در نشست صریح و بی‌پرده در فضای انتخابات که در مسجد امام علی (ع) رشدیه […]

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عاملین کاهش مشارکت، دادِ “ای وای مشارکت” سر می‌دهند، گفت: عملکرد رئیس جمهور آینده در انتخابات‌های بعدی خود را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، دکتر روح‌الله متفکرآزاد در نشست صریح و بی‌پرده در فضای انتخابات که در مسجد امام علی (ع) رشدیه تبریز با اشاره به اینکه برخی در ایام انتخابات، وعده چرخش چرخ اقتصاد و سانتریفیوژ را دادند و بر اساس سندهای چشم انداز باید متوسط رشد اقتصادی ۸ درصد می‌بود، اظهار داشت: در سال ۹۱ تا ۹۸ متوسط رشد اقتصادی کشور “صفر” بوده و در سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ هم نوسان بالایی داشته که این حجم نوسان برای اقتصاد بسیار مضر است.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی باعث به خطر افتادن سرمایه اجتماعی شده است، گفت: دشمن هم بر این مشکلات موج سواری می‌کند که راه حل آن انتخاب رئیس جمهور قوی و کارآمد در قالب دولت جوان و حزب اللهی است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با انتقاد از عملکرد بسیار ضعیف دولت که بعد از هشت سال هنوز مردم را سرزنش می‌کند که چرا مرغ گران شد، چرا دلار گران شد، چرا بازنشستگان کم می‌گیرند، افزود: مسببین وضعیت فعلی، به جای پاسخگویی، مدعی شده اند، روح ما می‌توانیم را از بین بردند و جای اهم و مهم را تغییر دادند.

وی با اشاره به اینکه این دولت، جامعه و اقتصاد را در راستای وابستگی به غرب شرطی کرد، گفت: آنهایی که نوسان بازار را با اظهارات رئیس جمهور آمریکا بالا پایین کردند، خیانت کرده و معنای استقلال و آزادی را زیر سوال بردند. وقتی بازار با اظهار نظر نفر دست چندم آمریکا نوسان یابی می‌کند، این به شدت به ضرر کشور است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مجازی با نمایندگان مجلس یازدهم اظهار داشت: بر اساس تاکید مقام معظم رهبری، مهم‌ترین مسایل روز کشور، مذاکره و… نیست بلکه باید اقتصاد و معیشت اولویت باشد.

وی شعارهای تبلیغات انتخابات سال ۹۲ روحانی را یادآور شد و گفت: روحانی گفته بود که علت مشکلات کشور، ۳۰ درصد تحریم و ۷۰ درصد سوء مدیریت است امروز در سال ۱۴۰۰ این مطلب را باید بعد از ۸ سال به خود ایشان نسبت داد.

روح‌الله متفکرآزاد با انتقاد از اینکه از ۹۳ تاکنون بیش از ۵۳ میلیارد دلار ارز جهانگیری برای واردات کالاهای اساسی و کنترل بازار هزینه کردیم، تصریح کرد: این کارها را برای جلوگیری از گرانی و تورم کردند اما اتفاقا گرانی و تورم شدید رخ داد، در حالی که کشور را معطل ۱۰ میلیارد دلار بلوکه شده کره و ژاپن کرده اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه عاملین کاهش مشارکت، دادِ “ای وای مشارکت” سر می‌دهند، گفت: عملکرد رئیس جمهور آینده در انتخابات‌های بعدی خود را نشان می‌دهد، علل کاهش مشارکت احتمالی ناشی از عملکرد نامطلوب دولت یازدهم و دوازدهم است و افرادی که باید پاسخگو باشند، مدعی هستند.

وی بهانه اصلاح طلبان برای حمله به شورای نگهبان را بی اساس خواند و افزود: اگر در مورد صلاحیت افراد مدعی هستند، باید قبلا پیشبینی کرده و فردی را بفرستند که بتواند صلاحیت بگیرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه انتخابات بهانه بود و ضربه زدن به شورای نگهبان هدف بود، ابراز داشت: معتقدم باید انتخابات پرشوری داشته باشیم، صندوق های نظام اسلامی نباید خلوت باشد چراکه دشمن به خلوتی انتخابات و مشارکت کم، طمع دارد.

وی خاطرنشان کرد: انتخابات سال ۸۸ و حضور پرشور مردم با مشارکت بالا، افتخار بزرگی برای کشور و انقلاب بود. تحریم‌های فلج کننده دولتِ مودبِ اوباما، محصول فتنه گری فتنه‌گران ۸۸ بود و اکنون طلبکار شده اند.

متفکرآزاد تصریح کرد: معتقدم برای تقویت اقتدار، هویت ملی و آینده کشور، تنها مسیر “تغییر وضع موجود” از صندوق رای می‌گذرد.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان مجلس یازدهم، با بیان اینکه ما بیش از همه از وضعیت فعلی گلایه داریم، تصریح کرد: با این وجود، مشارکت برای ما اولویت و موضوعیت دارد و انتخاب فرد اصلح اولویت دیگر است.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور منتخب باید با رای بالاتر و پشتوانه قوی‌تری انتخاب شود تا قدرت حل مشکلات داشته باشد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط