رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۵ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Wednesday 19 January
سخنگوی فراکسیون تولید و فضای کسب و کار مجلس یازدهم

مردمی‌سازی اقتصاد ‌صحیح‌ترین روشِ خصوصی‌ سازی‌ است

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر جلب مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: صحیح‌ترین خصوصی‌سازی، مردمی سازی اقتصاد است و اگر به این نقطه برسیم اقتصاد شکوفا می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روح‌الله متفکرآزاد در دیدار با مدیران سازمان‌های مردم نهاد جوانان آذربایجان شرقی با اشاره […]

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بر جلب مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: صحیح‌ترین خصوصی‌سازی، مردمی سازی اقتصاد است و اگر به این نقطه برسیم اقتصاد شکوفا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، روح‌الله متفکرآزاد در دیدار با مدیران سازمان‌های مردم نهاد جوانان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های مردمی و سمن‌ها در جامعه، اظهار داشت: فعالیت این مجموعه‌ها موجب افزایش مشارکت مدنی در بخش‌‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است.

وی، بر جلب مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: صحیح‌ترین خصوصی‌سازی، مردمی‌سازی اقتصاد است و اگر به این نقطه برسیم اقتصاد شکوفا می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید موانع ذهنی و میدانی را از پیش پای جوان برداریم تا رشد کنند، ابراز داشت: الگوی موفق حکمرانی ما شهیدان باکری و باقری و… هستند که بیست و چند ساله بودند لذا باید موانع را برداریم تا جوانان زیر بار مسئولیت بروند.

وی، تجربه‌ستیزی و جوزدگی را هم آفت شعارهای جوانگرایی دانست و گفت: نباید افراد با تجربه را به نام جوانگرایی کنار بگذاریم، وقتی ۴۰ سال امکان تجربه و آزمون و خطا به افراد با تجربه داده شده است، باید از این تجربیات هم در کنار جوانان استفاده کرد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه محل حضور جوانان و باتجربه‌ها محل بحث است و باید هر دو در جایگاه مناسب مورد استفاده قرار گیرند، خاطر نشان کرد: باید موقعیتی که نیازمند پیگیری و دوندگی زیاد است جوانان حضور یابند و افراد با تجربه به عنوان مشاور در کنار جوانان بوده و برای رشد طبیعی جوانان میدان را باز کنیم.

متفکرآزاد، اشتغال را مهم‌ترین دغدغه جوانان دانست و افزود: راه‌اندازی بیش از ۴۰۰ هزار شرکت دانش بنیان که مطالبه مقام معظم رهبری بوده، شدنی است و معتقدم راه حل عبور از بحران های ازدواج و اشتغال و مسکن و… همین است.

وی با اشاره به اینکه با قانون قبلی،  امکان راه‌اندازی حدود ۵ هزار شرکت دانش بنیان وجود داشت، گفت: قانون را در مجلس اصلاح کردیم تا راه تشکیل این شرکت‌ها را تسهیل کنیم.ما بیش از ۱۴ میلیون تحصیل‌کرده در کشور داریم که می توانند در این شرکت های دانش بنیان فعالیت کرده و با ۷۰۰ میلیون بازار مصرفِ ایران و همسایگان، عطش منطقه برای محصولات دانش بنیان را پاسخگو بوده و شیر نفت را ببندیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس و سخنگوی فراکسیون تولید و فضای کسب و کار مجلس یازدهم، با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات کشور از قبیل مسکن، اشتغال، ازدواج و… باید شاه کلید را بیابیم که با یک کلید ده‌ها درب را باز کند، تصریح کرد: معتقدم تقویت شرکت های دانش بنیان همان شاه کلید است که می تواند مشکلات را برطرف کند.

وی امیدآفرینی را مورد تاکید قرار داد و گفت: بعضا در انتقادات، چنان سیاه نمایی می کنیم که پهلوی هم برای هجمه به کشور طمع می کند، ما ظرفیت‌سوزی‌هایی در کشور داشتیم ولی باید در نقدها انصاف را مورد توجه قرار داد. نباید به آیندۀ کشور، تلخ و تاریک نگاه کنیم و باید کارکردهای جمهوری اسلامی را هم تبیین کنیم چراکه خروجی نظام با وجود مشکلات فراوان و مانع تراشی دشمنان در مسیر اقتصادی و… در این کشور، قابل دفاع است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط