رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰
  • الأربعاء ۱۵ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Wednesday 19 January

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم آستان قدس رضوی توسط رژیم آمریکا گفت: استکبار از فعالیت‌های نهادهایی مانند آستان قدس احساس خطر می‌کند و برای فرار از این احساس خطر دست به تحریم می‌زند. به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری فارس، چند روز قبل نام آستان قدس رضوی و تولیت این […]

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم آستان قدس رضوی توسط رژیم آمریکا گفت: استکبار از فعالیت‌های نهادهایی مانند آستان قدس احساس خطر می‌کند و برای فرار از این احساس خطر دست به تحریم می‌زند.

به گزارش مشرق، به نقل از خبرگزاری فارس، چند روز قبل نام آستان قدس رضوی و تولیت این آستان در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفت. تحریم کردن یک نهاد مذهبی جهان اسلام موضوع عجیبی نیست زیرا نگاهی به فعالیت‌های آستان قدس رضوی و جایگاه امام هشتم در دل شیعیان، خصوصاً ایرانیان سبب شده تا استکبار جهانی از وجود این نهاد احساس خطر کند.

«روح‌الله متفکر آزاد» عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص دلایل این اقدام رژیم آمریکا گفت: دلیل عصبانیت و احساس خطر آمریکا از آستان قدس رضوی و تحریم این نهاد، از دو جهت قابل بررسی است. اول اینکه، آستان قدس رضوی از مجموعه‌های برپرکتی است که ذیل نام مبارک حضرت رضا (ع) خدمات بیشماری به مردم مستضعف ایران و جهان ارائه می‌کند. این خدمات در حوزه زیارت و دیگر حوزه‌های محرومیت زدایی است خصوصاً اینکه آستان در راستای ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) در سطح بین‌المللی گام‌های خوبی برداشته و به همین دلیل مورد حسد و کینه دشمن قرار می‌گیرد.

پیشتازی آستان قدس رضوی در تولید ملی

وی ادامه داد: دومین دلیل عصبانیت استکبار این است که آستان قدس رضوی در هویت ملی ایرانیان جایگاه والایی دارد و در همه حوزه‌ها اثرگذار بوده است. این مجموعه توانسته است با عنایت امام رضا (ع) در اعتلای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه ما سهم جدی داشته باشد و در عرصه‌هایی مانند حمایت از تولید ملی، یکی از پیشتازان باشد به همین دلیل دشمن از فعالیت‌های آستان قدس رضوی عصبانی است.

آمریکایی‌ها نابسامانی‌های داخلی‌شان را عوامل بیرونی ربط می‌دهند از این رو دست به تحریم می‌زنند

متفکر آزاد با اشاره به بحران‌های سیاسی و اجتماعی آمریکا گفت: در حال حاضر وضعیت آمریکایی‌ها مانند فردی است که در حال غرق شدن است و برای زنده ماندن خود به هر چیزی که می‌توانند دست می‌اندازند. در شرایطی که بی‌ثباتی سیاسی و اجتماعی ایالت متحده آمریکا را فرا گرفته، سیاست‌مداران آمریکایی سعی می‌کنند بخشی از این نابسامانی داخلی‌شان را به دلایل بیرونی ربط دهند و به همین دلیل به اقداماتی مثل تحریم نهادهای مردمی، اجتماعی، مذهبی و دولتی ایران دست می‌زنند.

تحریم در عملکرد مجموعه‌ای چون آستان قدس تأثیر ندارد

وی افزود: این تحریم‌ها برای ما تازگی ندارد و تأثیری در عملکرد مجموعه‌هایی مانند آستان قدس رضوی نخواهد داشت اما چهره واقعی دشمنان ایران اسلامی را بیش از گذشته نمایان می‌سازد و ثابت می‌کند که دشمن همچنان از کشور ما و حتی مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی ما احساس خطر می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط