رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
  • الثلاثاء ۱۴ جماد ثاني ۱۴۴۳
  • 2022 Tuesday 18 January
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس:

طرح شفافیت آرا اتاق شیشه‌ای را به دنبال دارد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب طرح شفافیت آرا، اعتماد عمومی جلب خواهد شد و همچنین ایجاد اتاق شیشه ای را به دنبال خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری مهر، روح‌الله متفکر آزاد با اشاره به طرح شفافیت آرا نمایندگان اظهار داشت: با جدیت پیگیر هستیم که طرح شفافیت آرا در اولویت رسیدگی […]

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب طرح شفافیت آرا، اعتماد عمومی جلب خواهد شد و همچنین ایجاد اتاق شیشه ای را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، روح‌الله متفکر آزاد با اشاره به طرح شفافیت آرا نمایندگان اظهار داشت: با جدیت پیگیر هستیم که طرح شفافیت آرا در اولویت رسیدگی قرار بگیرد؛ ضمن اینکه بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را به امضا رسانده بودند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: معتقدیم که طرح شفافیت آرا باید سریع‌تر به صحن بیاید؛ چرا که هم مطالبه مجلس بوده و هم اینکه مردم در انتظار هستند؛ اکثر نمایندگان مجلس برای ورودشان به بهارستان وعده‌هایی را در حوزه شفافیت به مردم داده بودند که این اقدام موضوع را جدی‌تر می‌کند.

وی به مزایای طرح شفافیت آرا نمایندگان اشاره و تاکید کرد: طرح شفافیت آرا جلب اعتماد عمومی را به دنبال دارد هر چند که اگر فرهنگ سازی نشود می‌تواند آفت‌هایی را در پی داشته باشد لذا ما باید کمک کنیم که پس از تصویب این طرح، نمایندگان برای رأی دادن شجاعت به خرج دهند و تحت تأثیر فشارهای بیرونی قرار نگیرند که همین موضوع می‌تواند از معایب این طرح به شمار رود و در جاهایی صدمه وارد کند که باید مراقبت کرد تا این اتفاق نیفتد.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: مردم و نخبگان و فعالان این عرصه باید کمک کنند تا راهی را که داریم باز می‌کنیم بسته نشود؛ چرا که ما قدم‌های مهمی را در این حوزه برمی‌داریم و نباید کاری کنیم که متوقف شود و کسی جرأت نکند دست به چنین اقداماتی بزند.

متفکر آزاد تصریح کرد: امیدواریم که طرح شفافیت آرا رأی بیاورد، زیرا مواهب زیادی به دنبال خواهد داشت و آغاز فرآیند جلب مشارکت مردم در تصمیم‌گیری‌ها و حکمرانی خواهد بود و همچنین از شبهه افکنی‌های دشمن جلوگیری می‌کند و امیدواریم نمایندگان با رأی قاطعی آن را به تصویب برسانند.

اخبار مرتبط